Choď na obsah Choď na menu
 


DISKUSIA - Otázky a odpovede

22. 7. 2012

Drahé Božie Deti ... bratia a sestry ...

Na tomto mieste môžete písať otázky.

Podľa možnosti odpíšem.

Ďakujem, že ste ... prijali pozvanie k diskusii.

Boh s Vami +

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

liečivé kamene?

(Andrea, 1. 9. 2016 20:30)

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, či je hriech nosiť náramok z tzv. liečivých kameňov. Nie, že by som tomu nejako extra verila, skôr sa mi veľmi páči. Vďaka za odpoveď. Andrea

Re: liečivé kamene?

(Admin, 2. 9. 2016 11:26)

Pokoj s Tebou, Andrea

Nie, ako svet dáva, ale aby sa naše srdce nestrachovalo.
Strach a nevera je horšie ako nevedomosť.

Ak človek nevie ako daný kamen môže pomôcť alebo uškodiť, tak to až tak nevadí, pretože ak si nie je istý, radšej sa môže toho kamena uplne zrieknuť a venovať sa iným zaležitostiam.

Avšak, ked človek vie ako daný kamen mu môže uškodiť a predsa tomu nechce veriť, tak to je už nevera, ktorá prináša strach z trestu, čiže aj z poškodenia na zdraví (tela i duše).

Preto je potrebne najprv vedieť, ktoré kamene vyslovene škodia zdraviu a potom ich ani nenosiť, aj keby sa nam videli neškodné alebo velmi krásne. Podobne ako to bolo s Evou v Raji, ktorá kvôli vonkajšej kráse ovocia doplatila na svoj život.

Re: Re: liečivé kamene?

(Andrea, 2. 9. 2016 14:58)

Dobrý deň.
Ono by tie kamene mali byť práve liečivé, nie škodlivé. A ja práve neviem, či je hriech také kamene nosiť, alebo nie. Škodlivé nie sú. Viď. vyrobeny z prirodneho krystalu a amazonitu
znamenie PANNY A VODNARA KRYSTAL JE VHODNY PRE LEVA A KOZOROZCA
Vlastnosti
Amazonit má obdivuhodnú filtračnú schopnosť. Na telesnej úrovni blokuje geopatogénne zóny, pohlcuje vyžarovanie mikrovlnej rúry a mobilného telefónu. Chráni tiež pred elektromagnetickým znečistením prostredia. Mali by sme ho umiestniť medzi seba a zdroj elektromagnetického žiarenia. Druhou možnosťou je pripevniť kameň priamo k mobilnému telefónu.
Na duševnej úrovni filtruje informácie prechádzajúce mozgom a vzájomne ich kombinuje s pôsobením intuície. Jedná sa o mimoriadne ukľudňujúci kameň. Pôsobí utišujúco na mozog i nervový systém a dokáže prepojiť fyzické telo s éterickým. Napomáha zachovaniu priaznivého zdravotného stavu. Udržuje v rovnováhe mužskú a ženskú energiu i jednotlivé roviny osobnosti. Na emocionálnej úrovni hojí amazonit citové traumy a pomáha zmenšovať obavy a strach. Odstraňuje negatívne energie a hnev.
V duchovnej oblasti je elixír z amazonitu mimoriadne prospešný pre všetky roviny vedomia. Samotný kameň pomáha pri prežívaní prejavov univerzálnej všeobjímajúcej lásky.
Liečebné využitie
Amazonit uzdravuje a otvára srdečnú aj krčnú čakru, čím pomáha rozvíjať milostnú komunikáciu. Otvára tiež tretie oko a zvyšuje intuíciu. Kameň rozptyľuje negatívne energie a uvoľňuje bloky v nervovom systéme. Je prospešný pri liečbe osteoporózy, zubného kazu, nedostatku vápnika. Napomáha udržovať v rovnováhe metabolizmus narušený uvedenými problémami. Amazonit rovnako prináša úľavu v prípade svalových kŕčov. Významnou vlastnosťou je schopnosť ochrany pred zdravotnými rizikami vyplývajúcimi z použitia mikrovlnej rúry a ďalších zdrojov elektromagnetického smogu.

Re: Re: Re: liečivé kamene?

(Admin, 5. 9. 2016 20:56)

Andrea.. napísala si: "znamenie PANNY A VODNARA KRYSTAL JE VHODNY PRE LEVA A KOZOROZCA."

Ako mám tomu rozumieť?
..v nejakom horoskope si čitala, že ten kamen je dobrý pre ludí narodených v znamení Panny a Kozorožca?

Re: Re: Re: Re: liečivé kamene?

(Admin, 5. 9. 2016 21:13)

Ked si kladiem otazku, ktoré kamene su dobre a ktore zle, tak zatial napišem o tých, čo viem zo zjavenia sv.Hildegardy (kniha: Zdravie z lekárne sv.Hildegardy)

Neopracovaný diamant (kryštál)
"Keď je niekto choromyseľný, zlostný, či má sklon ku klamaniu, nech drží tento kameň vždy v ústach. Silou tohto kameňa sa zlo odvráti."

"Keď niekto má žltačku, nech dá do vína alebo do vody diamant a nech pije tekutinu nad ním, vylieči sa."

Chalcedón
"keď človek nosí tento kameň, má ho mať na sebe tak, aby sa dotýkal jeho kože a ležal na niektorej žile jeho tela. Žila a krv v nej prijmu silu a teplo kameňa, rozvedu tieto sily k ostatným žilám a ostatnej krvi. Týmto spôsobom kameň odvracia od človeka choroby a prepožičiava mu silu proti prchkosti. Jeho spôsoby budu umiernene a nespravodlivosť v ňom sotva dokáže roznietiť hnev."

Re: Re: Re: Re: Re: liečivé kamene?

(Admin, 5. 9. 2016 21:28)

Jaspis
"Keď sa niekomu v srdci, slabinách alebo na inom mieste tvoria burlivé šťavy, teda dna, nech si na to miesto položí jaspis a pevne ho pritlačí, až kým sa kameň nezohreje a bolesť nepominie, lebo jeho dobré teplo a dobré sily pôsobia uzdravujuco."

"Keď niekto v spánku vidi rôzne hrôzy, bolo by dobré, keby mal pri sebe jaspis, lebo fantazirovanie a klamlivé obrazy sa mu potom vyhnu."

Smaragd
"Keď sa do človeka zažrali červy, nech si na vredy položí čisté plátno, naň smaragd a naň další kus plátna... Aby sa kameň zahrial, treba toto robiť najmenej 3 dni alebo aj dlhšie a červy zahynú."

Re: Re: Re: Re: Re: Re: liečivé kamene?

(Admin, 5. 9. 2016 21:38)

Ametyst
"Keď má človek škvrny na tvári, nech nasliní ametyst a potrie si takto navlhčeným kameňom škvrny. Okrem toho nech zohreje na ohni vodu a podrží ametyst nad vodou; pot, ktorý sa na ňom usadí, nech pridá k ostatku vody a vloží do nej kameň. Touto vodou nech si umýva tvár a bude mať kožu mäkkú a peknú farbu tváre."

Chryzopras
"Ak by v ktoromkolvek úde človeka sužovala dna, nech si na holu kožu priloží chryzopras a dna povolí."

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: liečivé kamene?

(Admin, 5. 9. 2016 21:49)

sv.Hildegarda opisuje ešte Meď ako dobrý nerast, ale viac sa už nepíše.

Inač, zaujimavé, že aj v Biblii su spomenuté tieto kamene ako aj iné... ktoré videl apoštol Jána na nebeskom Kráľovstve, takže z toho môžeme usudzovať, že pôsobia na človeka pozitivne:

"Základné kamene hradieb mesta boli ozdobené všelijakými drahými kameňmi: prvý základný kameň jaspis, druhý zafír, tretí chalcedón, štvrtý smaragd, piaty sardonyx, šiesty sardion, siedmy chryzolit, ôsmy beryl, deviaty topás, desiaty chryzopras, jedenásty hyacint, dvanásty ametyst. Dvanásť brán je dvanásť perál; každá brána bola z jednej perly. A námestie mesta bolo z rýdzeho zlata, takého ako priezračné sklo." (Zjavenie Jána kapitola 21, 19-21)

Ako vidiš, tak Amazonit tam nie je spomenutý, takže pokial o nom nevieme nič dobrého z biblickeho a ani zo zjavenia Svätých, treba si radšej počkať a vyhnuť sa takým kamenom, zvlašť ked ho odporučaju sektari typu: New Age, čo učia veštiť z ruk, kávy, hviezd (Horoskopy)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: liečivé kamene?

(Admin, 5. 9. 2016 21:54)

Prečo neveriť horoskopom?

Horoskopy su ináč povedané: "veštenie z hviezd", čo Boh zakázal ako ovocie zo zakazaneho stromu. Tak ako nie každé ovocie je dobré resp. zdravé pre človeka, tak aj nie každá metoda spoznávania buducnosti a vlastnej osobnosti je dobrá.

Katechizmus Katolickej Cirkvi, čiže oficialne učenie Cirkvi sa vyjadrili:

2116 Treba odmietnuť všetky formy veštenia: uchyľovanie sa k satanovi alebo k zlým duchom, vyvolávanie mŕtvych alebo iné praktiky, o ktorých sa mylne predpokladá, že „odhaľujú“ budúcnosť. Používanie horoskopov astrológia, čítanie z ruky, výklad predpovedí alebo osudov, jasnovidectvo a uchyľovanie sa k médiám prejavujú vôľu mať vládu nad časom, nad dejinami a nakoniec nad ľuďmi a zároveň túžbu nakloniť si skryté mocnosti. Sú v protiklade s úctou a rešpektom spojenými s láskyplnou bázňou, ktoré sme povinní mať jedine voči Bohu.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: liečivé kamene?

(Andrea, 7. 9. 2016 21:06)

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Tak idem od toho radšej preč. Pekný večer Vám prajem. :)

Re: Re: Re: Re: liečivé kamene?

(Andrea, 7. 9. 2016 19:39)

Toto bolo napísané pri tom náramku. Iba som to odkopírovala. Viem, že sa rôznym znameniam pripisujú určité kamene a zaváňa mi to ezoterikou. Preto som sa zháčila pri kúpe toho náramka, lebo s ezoterikou nechcem mať nič spoločné. Ale zas na druhej strane sa mi ten náramok veľmi páči - čisto ako kamienkový náramok. Ale asi sa ho pre pokoj duše budem musieť zrieknuť ... už to tak vidím ... či?

Re: Re: Re: Re: Re: liečivé kamene?

(Admin, 8. 9. 2016 12:53)

Ako píšeš... pokial nemáš istotu, tak radšej počkať: trpezlivosť ruže prináša
Napokon verím, že niečo z týchto budu mať:
http://zdravie-odev-strava.webnode.cz/news/liecive-kamene-podla-zjaveni-sv-hildegardy/

Re: Re: Re: Re: Re: Re: liečivé kamene?

(Andrea, 8. 9. 2016 16:30)

Vďaka. :)

Re: Re: Re: Re: liečivé kamene?

(Ada, 26. 4. 2018 23:27)

V tomto sa zhodujeme mineraly sa nemaju co prisudzovat znameniam co povazujem za absolutnu nelogicku hlupost ale podla vyzarovania energie a moznosti posobenia a pomoci .zo znameniami zverokruhu to nema nic spolocne

Re: Re: Re: liečivé kamene?

(Jozef, 23. 11. 2018 10:59)

.... tzv. liečivé kamene, horoskopy a pod. veci sa používajú v bielej mágii (veriť horoskopom je hriech), ale o tom je dostatok kresťanskej literatúry, len treba ísť a hľadať.

Re: Re: liečivé kamene?

(Ada, 26. 4. 2018 23:24)

O mineraly sa dost zaujimam ale nie je mi jasne ktire by mali skodit .uzemnovacie su silnesie a potom kamene vysokej vibracie su presilnejsiu auru nemam vedomost ze by kamene mohki skodit .ako je zname tak ako Pan Boh stvoril prirodu ,stromy ,moria stvoril predsa mineraly ktore su mnohe hlboko zakopane v zemi a maju svoju specificku vibraciu neviem si predstavit ako by mohli skodit

Re: liečivé kamene?

(Ada, 25. 4. 2018 12:51)

Tiezby som chcela vediet na temu liecive kamene .konkretne viem ze prirodny krystal ,ruzenin a ametyst su liecive .mojej mame som ich davala na kluchy a bolave hlavne nohy .sama som zistila ze neopracovany ruzenin pomaha liecit srdce myslim.aj doslovnebolesti srdca aj ked mam smutok v srdci akoby ten kamen vyrovnal energie a cloveka zaplni take blaho .tiez tomuto nerozumiem preco cirkev uvadza ze liecive kamene su od demonov a je to prave praca satana .takisto liecive mineraly zaraduje medzi okultizmus a magiu dakujem za odpoved

Re: Re: liečivé kamene?

(Admin, 16. 6. 2018 13:40)

Cirkev sice ako dobrá Matka poučuje a aj zakazuje užívať okultne praktiky, medzi ktorými je aj používanie kamenov pre zdravie človeka, ale nie všetky a to je ten rozdiel:

Existuju totiž kamene, ktoré pomáhaju a ktoré naopak škodia.
Je to ako s ovocím:

To, že Eva v Raji zjedla zlé ovocie nie je len akási fráza, lebo naozaj Boh stvoril aj také ovocie, ktoré navonok vizerá na zjedenie a dokonca aj chutí dobre, ale v skutočnosti prinaša postupne zdravotné problémy:

JAHODY v každom prípade, Slivky, Broskyna, ...

Ak človek pochopí ako to je medzi dobrým a zlým ovocím, potom by mal pochopiť aj to, ako je medzi dobrými a nevhodnými kamenmi.

Joga a dychove cvicenia

(Ada, 25. 4. 2018 12:46)

Preco katolicka cirkev odmieta cvicenie jogy prip.dychove cvicenie ktore ocividne pomaha k zdraviu cloveka a spaja ho stale svychodnymi nabozenstvami .ano pochadzaju odtial ale skoro nikto kto aj cvici jogu/ gychovecvicenia sa nezaujima o samotne nabozenstvo hinduizmus .ja som vdaka dych.cviceniam prestala po 3 dnoch fajcit a to som fajcila 20 rokov takmer 40 cigariet denne .cirkev oznacuje jogu za tazky hriech a dava ho na jednu latku s okuktizmom a magiou dakujem za odpoved s pozdravom Andrea

Re: Joga a dychove cvicenia

(Admin, 16. 6. 2018 13:29)

Pokoj s Tebou Aďa
Uviedla si dôvod, kvôli ktorému si prestala fajčiť a preto nechapeš, prečo by mala byť joga od Zlého?!

Istý známy tiež prestal fajčiť po Alfa kurze v scientologickej cirkvi a tak si tiež povedal, že nemôžu byť od Zlého

Iný známy uveril v Boha a začal žiť viac počestne, ked ho oslovili sektari jehovisti, takže tiež si povedal, že nemôžu byť od Zlého.

Istý knaz mal bolesti intimneho prirodzenia a po užití homeopatie mu bolesti ustupili

...a dalo by sa vela pisať o tom ako ludom udajne pomohli rôzne pochybne osoby, prostriedky, ... ale v konečnom dôsledku všetko su to len dočasné a nestále prostriedky, ktoré nakoniec aj tak treba znova prešetriť.

Zober si napr. lieky na bolesť hlavy.
Predstav si, že pracuješ v hlučnom prostredí 8 hodin denne. asi 3 hodiny pred koncom prace ťa začne bolieť hlava. Daš si tabletku proti bolesti a bolesti ustupia.
Bolesti ustupili a kedže už konči aj čas prace, tak odideš z hlučneho prostriedia a bolesti sa nevratia.

ale ked ťa začne bolieť hlava už nazačiatku prace, dáš si tabletku, bolesti ustupia, ale vratia sa späť po asi 3 hodinach, takže ešte asi 3 hodiny do konca prace bud budeš pracovať s bolesťami hlavy alebo si daš dalšiu tabletku, či odídeš z prace.

To podstatne, čo chcem povedať je to, že bolesť hlavy by ťa prešla aj bez tabletky, keby si odišla z hlučneho prostriedia a nemusela by si dať tabletku, ale ak by si ostala a dávala viac tabletky, tak bolesti sice by ustupili, ale poškodilo by ti pečeň a rozum do tej miery, žeby si nebola sustredena na pracu.

Podobne je to aj so spomínanými prostriedkami ako je joga, homeopatia a rôzne sektarske kurzy, kde sice bolesti ustupia do pozadia, ale prejavia sa iné problemy a nakoniec to bude ešte horšie.

Dnes sice nefajčiš, ale kedže si sa rozhodla pre cestu New Age , ktorá ponuka doslovne široku cestu tzv.slobodneho myslenia, neskôr prídu ine choroby, z ktorých sa človek nedostane, pokial sa nezriekne tejto cesty.

Je totiž lepšie smetie upratať ako len zamiesť pod koberec.

Ved Joga to nie je len o fyzickom zdravi, či telesnom cvičení. Ono je to ako s potratom (interupcia)

Satanisti zabijaju nenarodene deti a obetuju ich satanovi. Rozdiel je len v tom, že tí, čo to nerobia pre satana, tak robia to iste, ale pre seba. Umysel je iný, ale skutok je rovnaký: aborcia-potrat-interupcia.

Podobne aj s Jogou: človek si povie, že necvičí pre hinduistickeho boha, ale kedže použiva kult jeho božstva, čiže telesne pózy-cvičenia, skutkami robi to isté.

Skutky- aj ked zlé skutky sami o sebe sa daju odpustiť, či už Bohom alebo aj človekom, predsa prinašaju trest a to ako na tele, tak aj na duši. Duševne človek sa vzdialuje od Boha k Satanovi, aj ked v neho neverí a nauznáva ho, lebo cesta bez Boha je prakticky cesta Zlého.

Človek si môže namyšlať ako je slobodný, ked sa nikomu neklania, neuctieva žiadne božstvo atd.. ale v skutočnosti je to naivné zmýšľanie, pretože tak ako človek bud koná dobro alebo zlo, tak kona skutky pre Boha alebo pre Zlého.

Viac o Joge: http://www.sekty.sk/sk/articles/theme/76